Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

BIEG RZEŹNIKA w Nadleśnictwie Cisna

BIEG RZEŹNIKA w Nadleśnictwie Cisna

Już po raz XVI po pięknych trasach Nadleśnictwa Cisna biegali uczestnicy kultowego Biegu Rzeźnika.

Jest już tradycją, że leśnicy z Cisnej pomagają w organizacji Biegu Rzeźnika. Od kiedy patronat nad biegiem objął Dyrektor Generalny Lasów Pańśtwowych, zaangażowanie leśników znacząco wzrosło. Przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo. Setki kilometrów szlaków i ścieżek sprawdzonych i w razie konieczności oczyszczonych z zagrażających drzew. Wybudowane bezpieczne przeprawy przez rzeki, wykoszone i przygotowane miejsca pod tzw. przepaki i punkty żywnościowe to tylko niektóre z zadań wykonywanych przez "ludzi w zielonym". W tym roku poszliśmy jeszcze dalej i zorganizowaliśmy i zaopatrzyliśmy największy punkt żywieniowy w produkty Dobre z Lasu. Szynki z jelenia lub dzika, kabanoski, pasztety, suszone owoce, grzybki czy bijący rekordy popularności sok z brzozy przypadły do gustu biegaczom. W taki upał wydaliśmy ponad 200 litrów wody z sokiem z pigwy, maliny i czarnego bzu. Wszystko oczywiście całkowicie naturalne. Tradycyjnie na koniec festiwalu zorganizowano bieg Dycha na Jeleni Skok w którym wzięło udział prawie 400 osób. Mamy nadzieję, że wszystkim biegaczom dobrze się biegało z leśnikami z Nadleśnictwa Cisna.

Do zobaczenia za rok.

Darz Bór!