Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

BIEG RZEŹNIKA w Nadleśnictwie Cisna

BIEG RZEŹNIKA w Nadleśnictwie Cisna

Już po raz XVI po pięknych trasach Nadleśnictwa Cisna biegali uczestnicy kultowego Biegu Rzeźnika.

Jest już tradycją, że leśnicy z Cisnej pomagają w organizacji Biegu Rzeźnika. Od kiedy patronat nad biegiem objął Dyrektor Generalny Lasów Pańśtwowych, zaangażowanie leśników znacząco wzrosło. Przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo. Setki kilometrów szlaków i ścieżek sprawdzonych i w razie konieczności oczyszczonych z zagrażających drzew. Wybudowane bezpieczne przeprawy przez rzeki, wykoszone i przygotowane miejsca pod tzw. przepaki i punkty żywnościowe to tylko niektóre z zadań wykonywanych przez "ludzi w zielonym". W tym roku poszliśmy jeszcze dalej i zorganizowaliśmy i zaopatrzyliśmy największy punkt żywieniowy w produkty Dobre z Lasu. Szynki z jelenia lub dzika, kabanoski, pasztety, suszone owoce, grzybki czy bijący rekordy popularności sok z brzozy przypadły do gustu biegaczom. W taki upał wydaliśmy ponad 200 litrów wody z sokiem z pigwy, maliny i czarnego bzu. Wszystko oczywiście całkowicie naturalne. Tradycyjnie na koniec festiwalu zorganizowano bieg Dycha na Jeleni Skok w którym wzięło udział prawie 400 osób. Mamy nadzieję, że wszystkim biegaczom dobrze się biegało z leśnikami z Nadleśnictwa Cisna.

Do zobaczenia za rok.

Darz Bór!