Asset Publisher
Oferta łowiecka
Zapraszamy Państwa serdecznie na polowanie w Bieszczady do Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Cisna.
W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa funkcjonuje obwód łowiecki 218pk o powierzchni 22 217 ha.
Nadleśnictwo Cisna informuje, że od dnia 12 kwietnia 2023 r. zmieniły się zasady sprzedaży polowań w ośrodkach hodowli zwierzyny Lasów Państwowych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie (OHZ LP).
Biura polowań oraz myśliwi indywidualni mogą teraz wykupić polowanie bezpośrednio
w naszym Nadleśnictwie.
Zamówienie polowania:
Jeżeli zdecydujecie się Państwo skorzystać z naszej oferty polowań to prosimy o przesłanie na adres e-mail cisna@krosno.lasy.gov.pl, lub adres korespondencyjny Nadleśnictwa Cisna, Cisna 87A, 38-607 Cisna, telefon 13 468 63 01, WNIOSKU O ORGANIZACJĘ POLOWANIA.
Zamówienie powinno być przesłane do 14 dni przed terminem planowanego polowania. Termin składania zamówienia może być krótszy, wyłącznie na podstawie porozumienia stron.
Nadleśnictwo sprzedające polowanie po otrzymaniu zamówienia, zwrotnie prześle potwierdzenie realizacji polowania wraz z podaniem informacji o wysokości i terminie wpłaty zaliczki (przedpłaty) oraz numerze rachunku bankowego, na które należy wpłacić zaliczkę.
Rozliczenie polowania odbędzie się w oparciu i na zasadach wyszczególnionych w OFERCIE CENOWEJ. Wszystkie ceny w ofercie są cenami brutto, w których został już uwzględniony podatek VAT.
Informacje dodatkowe:
Myśliwy, który udaje się na polowanie do Polski, musi posiadać ważne:
- Zezwolenie na wwóz broni i amunicji.
- Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Myśliwy ponosi pełną odpowiedzialność prawną i materialną za szkody będące skutkiem jego działania oraz zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania polskiego prawa łowieckiego.
Materiały do pobrania:
- Oferta na sprzedaż polowań i trofeów w ośrodkach hodowli zwierzyny LP na terenie RDLP w Krośnie.
- Wniosek o organizację polowania.
- Klauzula informacyjna.
Sprzedaż bezpośrednia tusz zwierzyny
Nadleśnictwo Cisna informuje, że istnieje możliwość zakupu dziczyzny dla indywidualnych odbiorców, w ramach sprzedaży bezpośredniej w niżej wymienionych nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie:
- w Nadleśnictwie Lutowiska – telefon (13) 461 01 68, adres strony internetowej:
http://www.lutowiska.krosno.lasy.gov.pl
- Nadleśnictwie Bircza – telefon (016) 65 22 280, adres strony internetowej:
Asset Publisher
WYDŁUŻAMY KONSULTACJE WS. MORATORIUM
WYDŁUŻAMY KONSULTACJE WS. MORATORIUM
Lasy Państwowe kontynuują proces konsultacji zmierzający do zachowania i ochrony najcenniejszych obszarów leśnych i zapraszają do opiniowania aktualizacji terenów objętych styczniowym moratorium pozyskania drewna. Decyzja Ministerstwa Klimatu i Środowiska umożliwiła wznowienie i wydłużenie terminu przyjmowania uwag.
Przypomnijmy – decyzja Minister Klimatu i Środowiska z 8 stycznia br. wprowadziła półroczny zakaz i ograniczenia pozyskiwania drewna w dziewięciu lokalizacjach w kraju. Ograniczenia objęły 94 tys. ha hektarów lasów położonych na terenie 28 nadleśnictw.
W końcu kwietnia minister poleciła Lasom Państwowym przedstawienie aktualizacji terenów objętych moratorium. Polecenie zakładało, by 15 czerwca przedstawić nie tylko propozycję zmian, ale także przeprowadzić i przedstawić raport z konsultacji społecznych. Lasy Państwowe przygotowały propozycję zmian w obszarach objętych moratorium, z założeniem, że nie jest ona mniejsza od tej wskazanej w styczniu br. Krótki termin wyznaczony przez Ministerstwo spowodował jednak, że na zebranie uwag do tej propozycji pozostało ledwie kilka dni. Mimo to w skali całych Lasów Państwowych wpłynęło ich ponad tysiąc.
Nowe zalecenia MKiŚ, które ukazały się w czerwcu pozwalają jednak na wznowienie konsultacji i wydłużenie ich terminu. To dlatego, że obecnie resort oczekuje na raport z konsultacji do końca września.
– Konieczność wydłużenia terminu konsultacji to kwestia podnoszona przez uczestników rozpoczętych już obrad. Nowy termin daje szansę wszystkim, którzy chcą się zapoznać z naszymi propozycjami i przedstawić swoje uwagi. Dlatego zdecydowaliśmy o przedłużeniu konsultacji społecznych. Wznowimy je 15 lipca i przez 21 dni będziemy oczekiwać na kolejne opinie – mówi Witold Koss, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.
Dyrektor podkreśla, że wszystkie uwagi złożone dotychczas pozostają w mocy. Ich treść zostanie opublikowana na stronach internetowych RDLP i nadleśnictw, wraz z materiałami, które będą podlegały konsultacjom.
Organizatorem konsultacji będą regionalne dyrekcje Lasów Państwowych w Białymstoku, Gdańsku, Krośnie, Radomiu i Wrocławiu, gdyż to na ich terenie zostało wprowadzone moratorium. 15 lipca na stronach RDLP i właściwych nadleśnictw pojawią się materiały, na temat których leśnicy chcą zebrać opinie. Propozycja aktualizacji obszarów objętych moratorium nie będzie się różnić od tej przedstawionej w czerwcu. Jedyna różnica to ujednolicenie sposobu prezentacji danych. W każdym przypadku mają to być:
- mapa obszarów ujętych w moratorium z 8 stycznia br.,
- mapa z propozycją aktualizacji,
- wykaz wydzieleń proponowanej aktualizacji,
- uzasadnienie tych zmian.
Na życzenie zainteresowanych Lasy Państwowe udostępnią pliki mapy numerycznej (*.shp) do samodzielnych analiz.
W pierwszych dniach po 15 lipca RDLP zorganizują także spotkania on-line, podczas których omówione zostaną szczegóły dotyczące zmian w poszczególnych obszarach objętych moratorium oraz przebiegu samych konsultacji.
Przyjmowanie uwag zakończy się 4 sierpnia. W ciągu trzech tygodni RDLP ustosunkują się do nich. Zarówno uwagi, jak i stanowisko Lasów Państwowych zostanie opublikowane na stronach internetowych. Raporty z konsultacji zostaną opublikowane i przedstawione Ministerstwu Klimatu i Środowiska. W oparciu o ten materiał MKiŚ podejmie decyzje co dalszych losów obszarów objętych moratorium.
– Styczniowa decyzja o wprowadzeniu moratorium miała zarówno zdecydowanych entuzjastów, jak i zagorzałych krytyków. Dlatego 15 lipca zapraszam wszystkich zainteresowanych, by zapoznali się z naszą propozycją aktualizacji i wypowiedzieli się na jej temat – mówi dyrektor Koss.
W przypadku pytań dotyczących konsultacji, prosimy o kontakt baligrod@krosno.lasy.gov.pl
Harmonogram konsultacji
15 lipca – publikacja propozycji na stronach RDLP i nadleśnictw
do 22 lipca – spotkania online organizowane przez RDLP
4 sierpnia – zakończenie przyjmowania uwag
25 sierpnia – publikacja zgłoszonych uwag i odpowiedzi na nie RDLP
30 września – publikacja raportu z konsultacji
Link do materiałów umieszczonych na BIP RDLP w Krośnie: