Web Content Display Web Content Display

Ogień w lesie

Czy w lesie mogę zapalić ognisko?

Ogień w lesie.

Rozpalenie ogniska w lesie nie jest wielce trudną czynnością. Należy jednak pamiętać o pewnych zasadach, które mają  działać prewencyjnie i chronić nas oraz przyrodę przed powstaniem pożaru. W lesie i w odległości mniejszej niż 100 m od jego granicy nie wolno posługiwać się otwartym ogniem (również palić papierosów).

A gdzie można zapalić ognisko?

W Nadleśnictwie Cisna wyznaczono szereg miejsc, gdzie bezpiecznie i w pełni legalnie każdy może rozpalić ognisko. Miejsca te znajdują się przy wiatach turystycznych. Znajdziecie tam również przygotowane drewno. Można z niego w pełni korzystać.

Wykaz miejsc ogniskowych w Nadleśnictwie Cisna:

1. Leśnictwo Solinka - wiata turystyczna przy drodze leśnej Żubracze - Solinka - Roztoki. MAPA>>>>

2. Leśnictwo Dołżyca - wiata turystyczna przy wejściu na ścieżkę widokową "Jeleni Skok" MAPA>>>>

3. Leśnictwo Buk - wiata turystyczna przy drodze publicznej Buk - Terka. MAPA>>>>>

4. Leśnictwo Habkowce - wiata turystyczna przy budynku Nadleśnictwa w Cisnej. MAPA>>>>>

5. Leśnictwo Stare Sioło - wiata turystyczna "Przy Oczku Wodnym" - przy drodze leśnej na tzw. Wietnam. MAPA>>>>>

6. Leśnictwo Zawój - wiata turystyczna "Okrąglak" - przy drodze leśnej Kalnica - Polanki (droga do rezerwatu "Sine Wiry"). MAPA>>>>>

7. Leśnictwo Zawój - wiata turystyczna "Nad Wetlinką" - zejście od wiaty "Okrąglak" w kierunku rzeki. MAPA>>>>>

 

Regulacje prawne odnośnie palenia ognisk w lasach możecie znaleźć TUTAJ>>>>>

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Jan Podraza nowym Nadleśniczym w Cisnej

Jan Podraza nowym Nadleśniczym w Cisnej

W czwartek 7 maja Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, powołała Jana Podrazę na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Cisna. Zastąpił on Władysława Chmurskiego, który złożył rezygnację z tej funkcji. Od 30 marca tymczasowo pełnił te obowiązki Roman Zielonka, zastępca nadleśniczego w tej jednostce.

     Jan Podraza ma 54 lata, jest absolwentem Technikum Leśnego w Lesku i Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracę zawodową w leśnictwie zaczął jako stażysta w Nadleśnictwie Lutowiska i w tejże jednostce przez 30 lat był następnie leśniczym leśnictwa Polana.

- Priorytetem są sprawy międzyludzkie i relacje z otoczeniem jednostki – deklaruje nadleśniczy Podraza. – Będę przykładał dużą wagę do spraw związanych z hodowlą lasu, a także jego udostępnieniem szerszym kręgom społeczeństwa.

Nowy szef Nadleśnictwa Cisna jest żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci. Jest znanym działaczem samorządowym i społecznym, obecnie sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Gminy Czarna, gdzie radnym jest od dwóch kadencji.

Urodzony w Bieszczadach, wychowany w rodzinie o leśnych tradycjach, mocno zaangażowany w działania na rzecz rozwoju lokalnego. Pasjonują go biegi narciarskie, turystyka, sztuka, literatura i historia, zwłaszcza w wydaniu regionalnym.